iOS 13 معرفی شد

اپل iOS 13 را با قابلیت حالت تاریک و بهبودهایی در عملکرد رونمایی کرد.

حالت تاریک

مورد انتظارترین تغییر در iOS‌ اضافه‌شدن حالت تاریک بوده. تمام اپ های اصلی اپل از حالت تاریک پشتیبانی می‌کنند، حتی اعلان‌ها و داک iOS 13 نیز با آن سازگاری دارد.

کیبورد جدید

اپل سال هاست که از کیبوردهای دیگر نیز روی iOS‌ پشتیبانی می‌کند، اما کیبورد پیش‌فرض iOS پس از سال‌ها، قابلیت سوایپ کردن را برای تایپ ارائه می‌دهد؛ قابلیتی که اپل آن را Quick Path‌ می‌‌نامد.

سرانجام اپلیکیشن Reminders به‌طور کامل بازطراحی شد و گزینه‌های Today، Scheduled، Flagged و All‌ به این اپلیکشین اضافه شد و همچنین اکنون با هوش مصنوعی یکپارچه شده است؛ بدین ترتیب که با تایپ‌کردن کاربر، اپلیکیشن به‌صورت خودکار زمان یادآوری را به او پیشنهاد می‌دهد و امکان الصاق مخاطبان را در اختیار کاربر می‌گذارد. بافت کاغذی باقیمانده از دوران گذشته‌ی iOS نیز از طراحی نسخه‌ی جدید حذف شده است.

اپل در نسخه‌ی جدید iOS، در تعدادی از اپلیکیشن‌های اصلی نیز تغییراتی پیاده کرده است. اپل میل اکنون ساختاری مشابه دسکتاپ دارد. سافاری تنظیمات مستقل برای هر وب‌سایت را ارائه می‌دهد و اپلیکیشن نوت امکان نمایش با قالب گالری را برای نمایش تمام یادداشت‌ها به‌صورت یکجا در اختیار کاربر می‌گذارد.

در آی او اس جدید همچنین می توانید با اپل آیدی خود در اپلیکیشن های مختلف ثبت نام کنید


تصویر پروفایل iMessage

اکنون مانند واتساپ و اکثر مسنجر های دیگر، تصاویر پروفایل و قابلیت نمایش نام‌ها را ارائه می‌دهد، بدین ترتیب شخص می‌تواند تصاویر و نام خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارد. در iOS 13 کاربران امکان استفاده از میموجی خود به‌عنوان تصویر پروفایل را خواهند داشت.

ویرایش عکس و ویدیو

اکنون برای نخستین‌بار می‌توان ویدیوها را نیز ویرایش کرد. بدین ترتیب می‌توان مواردی همچون هایلایت‌ها، سایه‌ها، کنتراست، تراز سفیدی و سطح نویز را در محتوای کاربر تغییر داد و می‌توان ویدیوها را به‌صورت مستقیم چرخاند.

اپلیکیشن فوتو به‌لطف رابط جدید خود اکنون از یادگیری ماشین برای حذف عکس‌های تکراری و مواردی همچون تکرار اسکرین‌شات‌ها استفاده می‌کند.

پشتیبانی از حافظه جانبی

iOS 13 حالا از حافظه‌های جانبی هم پشتیبانی می‌کند. با این ویژگی کاربردی می‌توانید فایل‌ها را از حافظه‌های SD و USB خارج کرده و به اپلیکیشن Files انتقال دهید.

سیری

سیری حالا می‌تواند متن پیامک‌های جدید را برایتان بخواند. همچنین حالا گزینه جدیدی برای اشتراک‌گذاری صدا ارائه شده تا بیش از یک نفر بتواند به صدای دیوایس شما گوش فرا دهد. ضمنا اسپیکر هوشمند هوم‌پاد هم حالا می‌تواند به طور همزمان صدای چند نفر در محیط پیرامون خود را تشخیص بدهد.

iOS 13 از iPhone 6S به‌بعد را پشتیبانی میکند. ضمن اینکه نسخه‌ی پیش‌نمایش این سیستم‌عامل از امروز برای توسعه‌دهندگان منتشر خواهد شد و نسخه‌ی بتای عمومی از اواخر ماه میلادی جاری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را ثبت کنید