خانه / آموزش / DFU چیست و چگونه دستگاه خود را به DFU ببریم ؟

DFU چیست و چگونه دستگاه خود را به DFU ببریم ؟

DFU  خلاصه شده Device Firmware Update  می باشد و به معنی قرار دادن آیدیوایس در حالت آپدیت فرم ویر می باشد. زمانی که آیدیوایس خود را در این حالت قرار میدهیدتا قبل از لود شدن بالا می آید و بعد از آن متوقف میشود. بنابراین زمانی که دستگاه شما در این حالت قرار دارد فقط یک صفحه مشکی را مشاهده میکنید. (مانند زمانی که دستگاه خاموش است) اما ما برای چه به DFU نیاز داریم ؟

زمانی که قصد ایجاد تغییرات بر روی فرم ویر موجود روی دستگاه و یا Restore کردن فرم ویر دستگاه با یک فرم ویرکاستوم و یا زمانی که در Recovery Mode با Restore کردن فرم ویر دچار مشکل میشویم و مهمتر از همه برای دانگرید کردن  فرم ویر آن را در حالت DFU قرار میدهیم. (البته در حال حاضر دستگاه های جدید قابلیت دانگرید را ندارند)

نحوه قرار دادن دستگاه در حالت DFU :

۱- iTunes را اجرا وآیدیوایس را به کامپیوتر وصل نمایید.

۲- بعد از آن دکمه های Home و  Sleep/Wake (همان پاور) را همزمان نگه دارید.

۳- بعد از ۱۰ ثانیه در حالی که  دکمه Home را نگه داشته اید دکمه Power را رها کنید ، در این زمان iTunes  پیغام زیر را به شما نمایش خواهد داد.

۴- حالا دستگاه شما در حالت DFU  قرار دارد. دکمه Home را رها کنید. (صفحه دستگاه شما کاملا مشکی می باشد مانند زمانی که دستگاه خاموش است این صفحه کاملا با صفحه Recovery mode که شامل تصویر USB وiTunes  است متفاوت باشد)

(نکته :اگر در هنگام انجام این کار لوگوی اپل را مشاهده کردید یعنی  یکی از مراحل را اشتباه انجام داده اید و بیشتر این اتفاق حین انجام مرحله ۲و ۳ رخ میدهد)

دیدگاهتان را ثبت کنید