خانه / تکنولوژی / یاهو Rockmelt را خرید

یاهو Rockmelt را خرید

Rockmelt پس از تلاش برای تغییر اساسی مرورگرش، شکست در این کار و سپس گرایش به یک محصول آر‌اس‌اس اجتماعیِ تحت وب جدید مشابه Flipboard، توسط یاهو خریداری شد. بر اساس اعلام راک‌ملت، تا پایان ماه جاری تولید کلیه محصولات این شرکت متوقف خواهد شد.کاربران فعلی محصولات می‌توانند از محتوای موجودشان به شکل یک فایل OPML خروجی بگیرند.

7-2-2013rockmeltyahoo.jpg

این اخبار، اقدامات سریع یاهو در خرید سایر شرکت‌ها نظیر تامبلر، AdMovate، Astrid و Milewise را ادامه می‌دهد.

بخشی از اعلامیه Rockmelt

یاهو و Rockmelt هدف مشترکی دارند: کمک به مردم جهت کشف بهترین محتوا در محیط وب. در دوره کوتاه چهار سال و نیم کارمان در Rockmelt در ارتباط با اینکه شما دوست دارید چطور در محیط وب بگردید، محتوا را بیابید و مطالب خوبی را که یافته‌اید به اشتراک بگذارید، چیزهای زیادی آموخته‌ایم. شما هموراه با ما بودید، در جشن موفقیت‌ها، در تحمل شکست‌ها و در یافتن راه‌های جدید انجام کارها. شما خیلی چیزها به ما آموختید و حالا ما برنامه‌ریزی کرده‌ایم همه آنچه را که آموخته‌ایم برای ادامه کار به یاهو واگذار کنیم.

در این اعلامیه، Rockmelt به گونه‌ای مبهم و دوپهلو گفت که این شرکت “ماموریت کاوش سریع‌تر و مفرح‌تر در وب” را در یاهو ادامه خوهد داد. دقیقا مشخص نیست که این تیم قرار است در این مرحله روی چه موردی در یاهو کار کند.

سخنگوی یاهو این بیانیه را منتشر کرده است:

سی‌و‌دو نفر کارمند Rockmelt به سازمان رسانه و موبایل ما پیوسته‌اند. نمی‌خواهیم دقیقا بگوییم این تیم مشغول کار روی چه موضوعی هستند، اما قصد داریم فناوری Rockmelt را با پلتفرم رسانه خودمان، به منظور ارائه محتوا به گونه‌ای جدید و شگفت‌آور، ادغام کنیم . با ما همراه باشید.

بنا به گزارش AllThingsD یاهو برای خرید Rockmelt مبلغ ۶۰ تا ۷۰ میلیون دلار پرداخته است هرچند که خود یاهو این ارقام را تایید نکرده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید