خانه / تکنولوژی / گوگل صاحب سرویس اشتراک گذاری Bumb شد

گوگل صاحب سرویس اشتراک گذاری Bumb شد

گوگل سرویس Bump را که  اپلیکیشنی است که کاربران را قادر می‌سازد تنها با زدن گوشی‌هایشان به هم، به تعامل و به‌ اشتراک گذاری فایل با یکدیگر بپردازند، خرید. در ماه می سال گذشته کاربران بامپ ۶۰۰ میلیون عکس را با هم به اشتراک گذاشته‌اند. همچنین اعلام شد که کاربران می‌توانند فایل‌ها را بین موبایل و کامپیوتر هم به اشتراک بگذارند. دو ماه بعد از آن گزارش، Bump یک اپلیکیشن جدید دیگر مخصوص iOS به نام Flock (با آن مرورگر وب اجتماعی اشتباهش نگیرید)، برای به اشتراک‌گذاری تصاویر با دوستان در آلبوم‌های مشترک معرفی نمود. نسخه اندرویدی اپلیکیشن نیز کمی بعدتر در همان سال ارائه شد.

BumpArticle_Header.jpg

این خرید از خیلی جهات بسیارمفید است، زیرا بدین معناست که فناوری Bump می‌تواند برای انتقال تصاویر و فایل‌ها بین سرویس‌های گوگل  مورد استفاده قرار بگیرد. ذکر این نکته که Bump از فناوری NFC بهره نمی‌برد در اینجا حائز اهمیت است. این برنامه تنها از “هر اتصال اینترنتی که برای دستگاه‌تان موجود باشد” خواه Wi-Fi خواه اینترنت موبایل استفاده می‌کند. این برنامه کاربردی روی موبایل از حسگر تلفن جهت حس ضربه استفاده کرده و سپس انتقال حقیقی را انجام می‌دهد.

با اینکه آقای David Leib مدیر‌عامل Bump می‌گوید همه‌ چیز درباره Bump و Flock فعلا به همین صورت باقی خواهد ماند، درباره اینکه ما کاربران “منتظر به‌روز‌رسانی‌های بعدی باشیم” نگران و مضطرب است، به همین سبب آینده این اپلیکیشن‌ها خیلی روشن نیست

اعلامیه کامل در بلاگ Bump به قرار زیر است:

از اینکه تیم Bump به گوگل می‌پیوندد بسیار هیجان‌زده‌ایم!

ماموریت ما در Bump همیشه ساختن ساده‌ترین ابزار برای به اشتراک‌گذاری اطلاعاتی که برای شما مهم هستند با سایر افراد و دستگاه‌هایشان بوده است. تلاش می‌کنیم تجربه‌ای جادویی برایتان بسازیم، که در پس صحنه با ریاضیات، پردازش اطلاعات و الگوریتم ابداع شده باشد. پس هرگز نمی‌توانیم بیش از این  از پیوستن به گوگل هیجان‌زده باشیم، شرکتی که عقیده ما را مبنی بر اینکه یک برنامه کاربردی مخصوص بررسی مسائل پیچیده می‌تواند اساسا نحوه تعامل با برنامه دیگر و همینطور جهان را تغییر دهد، منتشر کند.

Bump و Flock فعلا همانطور که در گذشته فعالیت می‌کردند به کار خود ادامه می‌دهند، برای دریافت به‌روزرسانی‌های بعدی منتظر بوده و ما را دنبال کنید.

علاقمندیم تشکر ویژه‌‌ای از همه شمایی که تاکنون محصولات ما را مورد استفاده قرا داده‌اید داشته باشیم. خدمت به شما همواره مایه مسرت ما بوده است و بازخوردهای شما و معرفی برنامه‌های مان به سایرین ما را هر روز بیشتر به ادامه فعالیت ترغیب می‌کند.

دیوید لِیب
موسس و مدیرعامل
Bump

دیدگاهتان را ثبت کنید