خانه / سینما / گزارش "کافه سینما" از رکورد شکنی فیلم شگفت انگیز سال: «جاذبه» (GRAVITY) / فیلم کوآرون و کلونی و بولاک از پیش‌بینی‌ها هم فراتر رفت و فیلم تازه بن افلک شکست سختی خورد + لینک اطلاعاتی درباره فیلم و ویدیوی دیدنی آن

گزارش "کافه سینما" از رکورد شکنی فیلم شگفت انگیز سال: «جاذبه» (GRAVITY) / فیلم کوآرون و کلونی و بولاک از پیش‌بینی‌ها هم فراتر رفت و فیلم تازه بن افلک شکست سختی خورد + لینک اطلاعاتی درباره فیلم و ویدیوی دیدنی آن

کافه سینما-وحید قادری: فیلم تازه آلفونسو کوارون، فیلمساز تحسین شده مکزیکی توانست از پیش‌بینی‌های استودیو نیز فراتر رود و رکورد بالاترین فروش افتتاحیه ماه اکتبر را از آن خود کند. این رکورد پیش از این در اختیار فعالیت‌های ماورا طبیعی ۳ بوده که در اولین هفته اکرانش در سال ۲۰۱۱، نزدیک به سه میلیون دلار کمتر از این فیلم فروخته بود. علاوه بر این‌ها فروش این فیلم بالاترین فروش افتتاحیه برای فیلمی از ساندرا بولاک و جورج کلونی که فیلم‌های پرفروشی نیز در کارنامه‌شان دارند نیز به حساب می‌آید.

Gravity

به گزارش کافه سینما این فروش افتتاحیه برای فیلمی خارج از فصل تابستان نیز رکورد قابل توجهی به حساب می‌آید و اقبال منتقدان و اهالی سینما به فیلم نیز حیرت‌انگیز است. امتیاز فیلم در سایت متاکریتیک ۹۶ و در سایت روتن تومیتوز ۹۸ است و تماشاگران در سایت IMDB امتیاز بالای ۸.۸ را تا به این لحظه ثبت کرده‌اند. جاذبه از مهمترین رقبای اسکار به حساب می‌آید و خیلی‌ها امیدوارند آکادمی بالاخره این بار به یک فیلم علمی تخیلی روی خوش نشان دهد. بازی ساندرا بولاک نیز در این فیلم بسیار مورد توجه قرار گرفته است و احتمالا رقیب جدی کیت بلانشت در فیلم تازه وودی آلن در رقابت برای کسب جایزه اسکار خواهد بود. مسوولین استودیو فکر می‌کنند فیلم حداقل در ده رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شود.

فروش این فیلم در سطح دنیا نیز بسیار راضی‌کننده بوده است و به قول مسئولین استودیو «تمام پیش‌بینی‌ها را محقق کرده است». جالب این که این یک پیروزی برای رییس وارنر برادرز جف رابینف است که پس از درخواست‌های کوارون و همکارانش بعد از ترک کار دیوید لیند و کارشکنی‌های او برای این فیلمنامه به آن روی خوش نشان داد. می گویند کوارون با کارگردانی سومین قسمت هری پاتر خون تازه‌ای به این مجموعه فیلم‌های استودیوی برادران وارنر تزریق کرده و به نوعی آن را زنده کرده است.

گفته می‌شود کوارون فیلمنامه فیلم را با پسرش نوشته است و برای یک صحنه دو دقیقه‌ای حضور یک سفینه فضایی که تنها در یک برداشت انجام شده است ۱۰۰ هزار دلار هزینه کرده و ۱۰ هفته وقت گذاشته. بودجه نهایی فیلم بین ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود و کوارون توانسته تهیه‌کننده مجموعه فیلم‌های هری پاتر را برای شراکت در تهیه این فیلم قانع کند.

بزرگ‌ترین شکست این هفته را هم باید به پای فیلم تازه بن افلک و جاستین تیمبرلیک با عتوان دونده دونده گذاشت. این فیلم ۳۰ میلیون دلاری که استودیو انتظار یک فروش ده تا ۱۲ میلیون دلاری را از آن داشت با فروش ۷.۶ میلیون دلاری‌اش در هفته نخست نشان داد که موفقیت‌های افلک در فیلمسازی‌اش چندان دخلی به بازیگری و اقبال تماشاگران به فیلم‌هایش ندارد. همچنین تماشاگران سینما به هیچ وجه تا به حال روی خوشی به جاستین تیمبرلیک نشان نداده‌اند و او هرگز نتوانسته موفقیت‌هایش را در عرصه موسیقی در سینما تکرار کند. منتقد ایندی وایر معتقد است حتی یک تکه نان از این بازیگر کاریزما و شخصیت بهتری روی پرده دارد! باید دید تا چه وقت این بازیگر می‌تواند تهیه‌کنندگان را متقاعد کند که باز هم روی او سرمایه‌گذاری کنند. جالب این که یکی از تهیه‌کنندگان فیلم لئوناردو دی‌کاپریو است.

با وجود فروش بسیار خوب جاذبه که همراه با فیلم دوم جدول توانسته دو سوم فروش ده فیلم نخست جدول فروش این هفته را به خودش اختصاص دهد، این هفته سینماهای آمریکا نسبت به سال گذشته نزدیک به ۲۰ درصد افت داشته است و هفته بدی برای هالیوود قلمداد می‌شود.

اطلاعات و تریلر دیدنی از جاذبه را در این پست کافه سینما ببینید. (این جا)

دیدگاهتان را ثبت کنید