خانه / ورزشی / پیش بازی برزیل کرواسی

پیش بازی برزیل کرواسی

 

برزیل میزبان جام جهانی بعد از سالها تحمل رنج و زحمت ناشی از آماده شدن برای این رقابتها حالا دیگر به صورت رسمی پای به کارزار نهایی خواهد گذاشت. آنها در تمام این سالها برای مهیا کردن شرایط میزبانی و همچنین برای به دست آوردن دل مدیران بلند پایه فیفا و حامیان مالی اش متحمل هزینه های گزاف مالی و اجتماعی شده اند. اعتصابات و اعتراضات مردمی بخاطر بالا بودن مبالغ این آماده سازی هنوز هم ادامه دارد و البته علیرغم همه تلاشهای که مقامات برزیلی انجام داده اند شرایط ورزشگاه های میزبان بازیها هم گویا هنوز زیاد رضایت بخش نیست.

سلسائو با رهبری لوئیز فلیپه اسکولاری امید اول قهرمانی در جام بیستم است، فیل بزرگ که پیش از این در سال 2002 نقش عمده ای در نشستن ستاره پنجم افتخار بر روی پیراهن طلایی پوشان داشته است، حالا با نسلی جدید و متفاوت از فوتبالیستهای سرزمین قهوه وارد میدان خواهد شد. نسلی که درخشان ترین ستاره اش پسرک ترکه ای بارسلونا یعنی نیمار است.

شاید بتوان به جرات گفت که برزیل 2014 اولین سلسائو تاریخ است که مهره های دفاعی اش به مراتب بهتر از عناصر هجومی اش هستند، دیگر خبری از ژوگوبونیتو نیست، اما اسکولاری و شاگردانش سال گذشته در جام کنفدراسیون ها نشان دادند که حتی بدون ارائه فوتبال مخصوص برزیل هم می توانند بهترین تیم جهان باشند.

برزیل در ابتدای هفته و در آخرین بازی تدارکاتی خود، در حالی که نمایش خوبی را از خود بروز نداد توانست با تک گل فرد صربستان را شکست بدهد. حالا بعد از اتمام اردوی آماده سازی به نظر می رسد که اسکولاری ترکیب نهایی مد نظرش را بدست آورده است و بازیکنانی مانند دانته، ویلیان و رامیرس جایی در میان یازده بازیکن اصلی تیم میزبان نخواهند داشت و از طرفی دیگر دنی آلوز، داوید لوئیز، تیاگو سیلوا و مارسلو خط دفاعی مستحکم آنها را تشکیل خواهند داد.

brazil-vs-croatia-1400783908

اخبار کروواسی:

در سمت دیگر میدان بلیزرهای فوتبال اروپا قرار دارند، تیم ملی کروواسی که با داشتن تعداد زیادی بازیکن صاحب نام و مستعد یکی از شانسهای اصلی صعود از گروه اول جام است.

شاگردان نیکو کواچ که خودش سابقه بازی در جام جهانی را نیز دارد، در مرحله مقدماتی در قاره اروپا مشکلات زیادی داشتند و در نهایت با غلبه بر ایسلند در پلی آف توانستند به مرحله نهایی رقابتها صعود کنند، ولی از بعد از آن کروواتها همواره در مسیر رشد و پیشرفت قرار داشتند و حالا در آستانه شروع بازیها به نظر می رسد که در بهترین فرم خود به سر می برند.

 

مصدومان و محرومان دو تیم:

در تیم کروواسی ستاره گلزن بایرن مونیخ آلمان یعنی ماریو ماندژوکیچ به علت محرومیت نمی تواند تیمش را همراهی کند و به احتمال فراوان ایویکا اولیچ باتجربه رهبر خط هجومی این تیم خواهد بود، از طرف دیگر به احتمال فراوان ایوان راکیتیچ به عنوان هافبک تهاجمی به بازی گرفته خواهد شد و پشت سر او لوکا مودریچ ستاره جوان رئال مادرید بازی خواهد کرد.

وضعیت دانیل پرانیچ مصدوم هنوز به شکل کامل مشخص نشده است و در صورت نرسیدن او به بازی افتتاحیه آرسالیکو در سمت چپ خط میانی جای خواهد گرفت.

برزیل برای بازی افتتاحیه هیچ مصدوم و یا محرومی ندارد و آنها می توانند از همه ظرفیتهای موجود در تیمشان برای این نبرد سخت استفاده کنند.

 

– لحظات به تندی در حال عبور هستند و ما تا ساعاتی دیگر بعد از چهار سال انتظار یک جام جهانی دیگر را تجربه خواهیم کرد، بدون شک بازی افتتاحیه جام جهانی از لحاظ حساسیت و اهمیت چیزی کمتر از بازی فینال نخواهد داشت، مخصوصاً آنکه یک طرف میدان آغازین این بازیها میزبانی قرار داشته باشد که پرافتخارترین تیم جام است، کشوری که مردمش با فوتبال زندگی می کنند و برای موفقیت در آن جان می دهند، مردمی که از شکست بیزار هستند و حالا که بعد از 64 سال و پس از آن تحقیر تاریخی در فینال 1950 در ماراکانا جام زرین یکبار دیگر به سرزمین فوتبال بازگشته است، آنها تنها از تیمشان قهرمانی می خواهند. تنها چند ساعت دیگر ماه رویایی همه فوتبالدوستان در سرتاسر دنیا به صورت رسمی آغاز خواهد شد.

نکته ها و دانستنی ها:

دو تیم برزیل و کروواسی در اولین بازی خود در جام جهانی 2006 آلمان نیز به مصاف هم رفتند که در آن بازی برزیل با تک گل کاکا در ورزشگاه المپیک برلین به پیروزی رسید.
بازی افتتاحیه جام بیستم سومین رویاروی دو تیم برزیل و کروواسی خواهد بود، نتیجه دو دیدار قبلی یک برد 1-0 به سود برزیل و یک تساوی 1-1 بوده است.
طبق اعلام رسمی فیفا، علیرضا فغانی و حسن کامرانی فر، داوران ایرانی حاضر در جام جهانی به ترتیب به عنوان داور چهارم و کم داور ذخیره (داور پنجم) در این بازی حاضر خواهند بود.
پیش بینی سایت Whoscored از نتیجه بازی

 

 

دیدگاهتان را ثبت کنید