خانه / سینما / پس از پنجاه سال: خبر خداحافظی یکی از آخرین بازمانده های چپ در سراسر جهان، یعنی کن لوچ، را در کافه سینما بخوانید + گفته های تهیه کننده ی آخرین فیلم اش

پس از پنجاه سال: خبر خداحافظی یکی از آخرین بازمانده های چپ در سراسر جهان، یعنی کن لوچ، را در کافه سینما بخوانید + گفته های تهیه کننده ی آخرین فیلم اش

کافه سینما-ارغوان اشتری: فیلمساز مستقل و مشهور کن لوچ، با گرایش های چپ، «سالن جیمی» را در ایرلند می سازد. به گزارش کافه سینما و به نقل از اسکرین دیلی، این فیلم که فیلمبرداری اش در کشور ایرلند آغاز شده، اخرین فیلم داستانگوی کن لوچ خواهد بود. ولی این فیلمساز مستند سازی را ادامه می دهد. این خبر را ربکا اوبرایان؛تهیه کننده -به اسکرین دیلی اعلام کرد. “سالن جیمی احتمالا آخرین فیلم سینمایی کن لوچ خواهد بود.”

alt
اوبرایان که از سال های 1990نیمی از فیلمهای سینمایی این کارگردان 77 ساله را تهیه کرده می گوید که کن لوچ به ساختن فیلم های تلویزیونی و مستند ادامه می دهد اما دیگر احتمال ساختن فیلم سینمایی ضعیف است.
“ساختن فیلم سینمایی یک کار عظیم است.کن دیگر روی صندلی کارگردانی نمی نشیند تا به گروه بگوید چکار کنند و سر صحنه این سو آن سو برود.کارگردانی فیلم سینمایی نیاز به توان جسمانی زیاد و قدرت ذهنی دارد. اگر واقع گرایانه بخواهم نگاه کنم بسیار حیرت زده خواهم شد اگر پس از این یکی، فیلم بلند دیگری بسازیم.»
اوبرایان همراه کن لوچ و فیلمنامه نویس پل لاورتی کمپانی سیکستین فیلمز را مدیریت می کنند. اوبرایان اعتراف می کند که احساس چندگانه ایی نسبت به تصمیم کن لوچ دارد.
کن لوچ فعالیت سینمایی اش را از سال 1964 آغاز کرد.نخستین تجربه فیلمسازی او درام تلویزیونی «زنیکه بیچاره »محصول 1967 بود ولی کن لوچ با «قوچ»(1969) نخستین تاثیر خود را در سینما گذاشت.تقریبا پنجاه سال از دوران فیلمسازی او گذشته است.
آخرین فیلم او «سالن جیمی» داستان زندگی جیمز گرالتون است، تنها فردی که تا آخر عمراز ایرلند اخراج شد.او رهبر کمونیست ها بود که پس از مهاجرت در سال 1909به آمریکا، تابعیت کشور ایالات متحده آمریکا را توانست بگیرد.وی پس از بازگشت به ایرلند سالن رقصی در انجا دایر کرد اما نگاه های سیاسی او و کشمکش هایش با رهبران کلیسا سبب شد که او را در سال 1933تا آخر عمر به کشور ایالات متحده آمریکا تبعید کنند. کن لوچ ده سال پس از فیلم برنده نخل طلای اش« بادی که بارلی را تکان داد» دوباره سراغ داستانی درباره ایرلند رفته است که گویا این آخرین فیلم بلند سینمایی وی خواهد بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید