خانه / تکنولوژی / نگاهی به Windows 8.1 RT

نگاهی به Windows 8.1 RT

نخست باید گفت که همچنان حالت رومیزی در این سیستم عامل وجود دارد و مایکروسافت این بخش را از سیستم عاملش حذف نکرده است. جالب اینجاست که کاربر نمی‌تواند برنامه‌های سنتی رومیزی را در این حالت نصب یا راه‌اندازی نمایید، و تنها دکمه‌ی شروع (استارت) در آن قرار دارد که ویندوز RT را شبیه همتای x86 خود کرده است. البته جای تعجب نیست که مایکروسافت در حال توسعه‌ی هر دوی این سیستم‌ها در کنار هم است و چشم به مخاطبان آن‌ها دوخته.

در سیستم عامل ویندوز 8.1 RT می‌توانید دو برنامه را در کنار هم اجرا نمایید؛ یا از بروزرسانی‌های صورت گرفته در زمینه‌ی کاشی‌های زنده (Live Tiles) یا ظاهر گرافیکی بهره‌ی بایسته و شایسته را ببرید. در دستگاهی که مورد بررسی قراردادیم خبری از بسته‌ی آفیس نبود؛ اما مایکروسافت اطمینان داده که در بروزرسانی‌ها، کاربر خواهد توانست به بسته‌ی آفیس به صورت برنامه‌ای رومیزی دسترسی پیدا کند.

از سوی دیگر سیستم عامل ویندوز 8.1 RT همراه با برنامه‌ی کاربردی Outlook RT عرضه می‌شود ، مایکروسافت همچنین اعلام کرده که قصد دارد تا پایان سال، نسخه‌ی متروی بسته آفیس را برای این خانواده از تبلت‌ها ارائه نماید؛ که خبر خوبی برای علاقه‌مندان خواهد بود.

در کل، ویندوز 8.1 RT شباهت بسیار زیادی به همتای x86 خود دارد. خوشبختانه مایکروسافت تلاش بسیاری برای ارتقای تنظیمات مربوط به بخش رومیزی در ویندوز 8.1 RT کرده است، تا کاربران بدون نیاز به سوئیچ به حالت رومیزی، تنظیمات خود را اعمال نمایند. می‌توان به روزرسانی نسخه‌ی لمسی سیستم عامل ویندوز را برای ابزارهای مبتنی بر تراشه‌ی ARM گامی مثبت تلقی نمود. اما این موضوع که حالت رومیزی در این سیستم عامل همچنان بدون کاربردی خاص باقی مانده، جای پرسش دارد.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید