خانه / سینما / نگاهی به حال و روز این روزهای پیکسار به بهانه اکران فیلم تازه شان: هواپیماها + یک عکس قدیمی از لسه تر رییس مجموعه با اسباب بازی هایی که منبع الهام‌اش شدند

نگاهی به حال و روز این روزهای پیکسار به بهانه اکران فیلم تازه شان: هواپیماها + یک عکس قدیمی از لسه تر رییس مجموعه با اسباب بازی هایی که منبع الهام‌اش شدند

کافه سینما- جان لسه‌تر توانسته با مدیریت خلاقانه‌اش در استودیوی موفق انیمیشن‌سازی پیکسار و ساخت فیلم‌های بلند سه‌بعدی، دوباره ژانر انیمیشن را در سینما احیا کند. اولین ساخته بلند انیمیشن سه‌بعدی‌اش هم داستان اسباب‌بازی بود که توانست موفقیت‌های زیادی کسب کند و حتی با عرضه دنباله‌هایش، یکی از موفق‌ترین و سودآورترین مجموعه‌های انیمیشن در تاریخ سینما خلق شد.

به گزارش کافه سینما، حالا مدیر سایت Ain’t it cool news یک عکس جالب از لسه‌تر و اسباب‌بازی‌های واقعی دوران کودکی‌اش که منبع الهام انیمیشن داستان اسباب‌بازی هستند را در اینترنت به اشتراک گذاشته که می‌تواند برای کسانی که مثل او به رویاهای کودکی‌شان رنگ واقعیت می‌دهند جذاب باشد:

اما چند وقتی هست که استودیوی موفق‌اش حال و روز خوشی ندارد و او پس از عدم موفقیت نسبی ماشین‌های ۲ و شجاع نتوانسته خاطره خوب فیلم‌های فوق‌العاده قبلی‌اش را تکرار کند. حتی قسمت تازه انیمیشن شرکت هیولاها هم آنچنان که باید اتفاق تازه‌ای نبود و تنها یک فیلم موفق و بامزه با فروشی خوب ارزیابی شد. او این روزها مشغول پخش انیمیشن جدید و نسبتا کم‌هزینه (استودیو مدعی است که این فیلم را با ۵۰ میلیون دلار ساخته است که نسبت به فیلم‌های مشابه رقم بسیار کمتری است) استودیوی دیزنی است که البته منتقدان به هیچ وجه روی خوشی به آن نشان نداده‌اند و آن را یک پرستار بچه سمعی و بصری ارزیابی می‌کنند تا یک فیلم جدی برای بزرگسالان. هواپیماها قرار است ادامه‌ای بر ماشین‌ها و شکل و شمایل همان فیلم البته این بار در آسمان باشد. این احتمالا اولین همکاری رسمی دیزنی و پیکسار و به نوعی نان‌قرض دادن دو استودیو به هم است که استودیو امیدوار است با توجه به هزینه تولید کم سودآور باشد. سایت روتن تومیتوز امتیاز فوق‌العاده بد ۲۵ درصد را به پای فیلم نوشته و متاکریتیک با دست بالاتر تنها ۳۸ امتیاز از صد امتیاز را به فیلم داده است. بسیاری آن را مناسب کودکان ۸ ساله‌ای که به هر شوخی بی‌مزه‌ای می‌خندند دانسته‌اند و داستان بسیار کلیشه‌ای آن را نامناسب می‌دانند.

فیلم البته همانطور که گفته شد محصول کم‌خرجی است و تولیدش را یکی از استودیوهای زیرمجموعه دیزنی با عنوان دیزنی تونز به عهده گرفته است و اما لسه‌تر که رییس تیم تولید انیمشن در پیکسار و دیزنی است تهیه‌کننده اجرایی این فیلم هم هست. گفته می‌شود این اولین فیلم از یک مجموعه سه‌تایی است و دومین فیلم مجموعه سال آینده با عنوان هواپیماها: آتش و نجات پخش خواهد شد و ارتباطی با استودیوی پیکسار ندارد البته استفاده از شکل و شمایل و طراحی‌های نسبتا موفق پیکسار در ماشین‌ها فیلم را بر سر زبان‌ها انداخته است. پیش‌بینی می‌شد دیزنی این عنوان را مستقیما به شبکه نمایش خانگی وارد کند اما استودیو تصمیم گرفته آن را در ابعاد وسیع پخش کند. فیلم تلاش می‌کند در همین هفته اول اکران با غلبه بر فیلم علمی-تخیلی خشن بهشت، ساخته نسبتا موفق نیل بلومکمپ (منطقه ۹) به صدر جدول فروش دست یابد. داستان هواپیماها درباره هواپیمایی است که از ارتفاع می‌ترسد و آرزو دارد در یک مسابقه واقعی با سریع‌ترین هواپیماها شرکت کند.

باید دید بالاخره چه موقع دوباره لسه‌تر می‌تواند دوباره محصولی شگفت‌آور مثل سال‌های اوج پیکسار که هر فیلم مجموعه یک اتفاق تازه در سینما بود خلق کند. فعلا که باید منتظر بازگشت دوباره او ماند.

دیدگاهتان را ثبت کنید