خانه / سینما / نتانیاهو: ایران به معامله قرن دست یافت / گزارش "کافه سینما" به استناد شبکه های اجتماعی از آن چه در ژنو می گذرد

نتانیاهو: ایران به معامله قرن دست یافت / گزارش "کافه سینما" به استناد شبکه های اجتماعی از آن چه در ژنو می گذرد

کافه سینما- حالا دیگر برای فهمیدن آنچه در جهان می‌گذرد نیازی نیست گوش به اخبار بعضا جانبدارانه رسانه‌های خبری بسپاریم. هم اکنون و با وجود شبکه‌های اجتماعی، می‌توان بی‌واسطه، آخرین تحولات جهانی را از منبع اصلی آن دنبال کرد. بی‌دلیل نیست که شبکه‌های اجتماعی، جزو گرانترین‌های بازار سهام و بورس هستند.

به گزارش کافه سینما، از صبح دیروز مذاکرات بسیار مهمی بین ایران و ١+٥ در ژنو در جریان است. مذاکراتی که گویا جدی تر و امیدوارانه تر از همیشه دنبال می شود. چرا که از یک سو خبر می رسد که جان کری وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در سفری از پیش برنامه ریزی نشده به ژنو می رود تا به سر گرفتن یک توافق میان ایران و شش قدرت بزرگ جهان بر سر برنامه اتمی ایران کمک کند. و از سوی دیگر به گزارش  ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از پایان روز اول مذاکرات ایران و ١+٥ و احتمال توافق طرف‌های مذاکره در این دور از مذاکرات ژنو در توییتر خود نوشت: اگر اخباری که از ژنو می‌رسد درست باشد ایران به معامله قرن دست یافته است.

به گزارش کافه سینما، در کنار توئیت نتانیاهو که توافق احتمالی ایران را معامله قرن می نامد، باید از پست فیسبوک دیروز جواد ظریف، وزیرامورخارجه کشورمان یاد کرد که با ابراز خوشبینی به این مذاکرات نوشت: حدود ۲ ساعت دیگر اولین جلسه را به صورت صبحانه کاری با خانم اشتون داریم و بعد مذاکرات شروع خواهد شد. مذاکرات بسیار دشوار که اکنون به مرحله ورود به جزئیات رسیده که همیشه سخت و دقیق است بین همکاران من و هیئت های ١+٥ شروع می‌شود که انشاءالله با دعای خیر شما به نتیجه مطلوب خواهد رسید که نیاز به صبر و اعتماد به خدمتگزارن‌تان دارد. از همه شما تقاضای دعای خیر برای موفقیت این روند دشوار دارم.

دیدگاهتان را ثبت کنید