خانه / تکنولوژی / ماشین چهره‌خوان می‌تواند بگوید شادید یا حوصله‌تان سر رفته

ماشین چهره‌خوان می‌تواند بگوید شادید یا حوصله‌تان سر رفته

کسی هست که بتواند شما را مثل یک کتاب بخواند؟ اگر پاسختان مثبت است توصیه ما به شما این است که بیخیال استفاده از وب‌کم‌های نسل آینده شوید، چرا که گونه جدیدی از فناوری توسعه یافته و در حال آزمایش است، که گفته می‌شود قادر است بر اساس حالات چهره‌تان بگوید خوشحالید، غمگین هستید، حوصله‌تان سر رفته و یا مشتاقید.

face-boredom.jpg

با این فناوری خاص، شرکت‌ها قادر خواهند بود عکس‌العمل شما را در مورد تبلیغات آنلاین بررسی کرده و از این طریق اطلاعات مختصری به دست آورند.

این شکل از ردیابی بیومتریک برای ثبت حالات چهره افراد بر یک وب‌کم استاندارد متکی است، البته پیش از پردازش حالات چهره و ارسال نتایج به آن شرکت‌ها از شما کسب اجازه خواهد شد. این فناوری در حال حاضر مشغول بررسی این موضوع است که عکس‌العمل داوطلبین نسبت به کمپین‌های تبلیغاتی پرهزینه چیست تا بدین ترتیب بتوانند درست پیش از عرضه آن تغییرات لازم دقیقه نودی را اعمال نمایند. حتی BBC برای برنامه You & Your رادیو ۴ یک آزمایش غیر رسمی با شرکت توسعه‌دهنده این فناوری؛ Realeyes انجام داده و احساسات ۱۵۰ نفر از شنوندگان این رادیو را بررسی نموده و به نتایج جالبی رسیده است. موضوع این است که آیا الگوریتمی که احساسات فرد را تفسیر می‌کند در بلند‌مدت نیز جواب خواهد داد؟

دیدگاهتان را ثبت کنید