خانه / سینما / لحظه به لحظه با اسکار سریال‌های تلویزیونی/ صفحه آنلاین جوایز امی 2013 را در "کافه‌سینما" دنبال کنید‌/ برندگان اصلی: از بریکینگ بد تا دیوید فینچر و استیون سودربرگ

لحظه به لحظه با اسکار سریال‌های تلویزیونی/ صفحه آنلاین جوایز امی 2013 را در "کافه‌سینما" دنبال کنید‌/ برندگان اصلی: از بریکینگ بد تا دیوید فینچر و استیون سودربرگ

کافه‌سینما- سید آریا قریشی: شصت و پنجمین دوره مراسم امی (که به علت اهمیتش در زمینه مجموعه‌های تلویزیونی به آن لقب اسکار تلویزیونی داده‌اند) ساعاتی پیش برگزار شد. این در حالی است که با توجه به گسترش روزافزون تأثیر و نفوذ مجموعه‌های تلویزیونی در سراسر دنیا، اهمیت مراسم امی هم سال به سال بیشتر می‌شود. امسال سریال‌هایی همچون بریکینگ بد، داون‌تون ابی، بازی تاج و تخت، هوم‌لند، خانه پوشالی، مردان دیوانه، 30 راک، خانواده مدرن و بیگ‌بنگ تئوری از جمله مهم‌ترین مجموعه‌های حاضر در میان نامزدهای اصلی امی 2013 بودند. بریکینگ بد، خانواده مدرن و پشت شمعدان، به ترتیب در قسمت‌های بهترین مجموعه درام، بهترین مجموعه کمدی و بهترین مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی موفق به دریافت جایزه شدند و دیوید فینچر، استیون سودربرگ و مایکل داگلاس از جمله مشهورترین برندگان مراسم شب گذشته بودند.

به‌روزرسانی 33 – ساعت 06:45 (فهرست برندگان اصلی جوایز امی 2013): لحظاتی پس از به پایان رسیدن شصت و پنجمین دوره جوایز سالیانه امی، فهرست برندگان اصلی این مراسم را در کافه‌سینما مطالعه کنید:

بهترین مجموعه تلویزیونی درام: بریکینگ بد

بهترین مجموعه تلویزیونی کمدی: خانواده مدرن

بهترین مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی: پشت شمعدان

بهترین کارگردانی مجموعه‌های تلویزیونی درام: دیوید فینچر (خانه پوشالی – اپیزود اول)

بهترین کارگردانی مجموعه‌های تلویزیونی کمدی: گیل مانکوسو (خانواده مدرن – اپیزود بازداشت)

بهترین کارگردانی مجموعه‌های تلویزیونی کوتاه یا فیلم‌های تلویزیونی: استیون سودربرگ (پشت شمعدان)

بهترین فیلمنامه مجموعه‌های تلویزیونی درام: هنری برامل (هوم‌لند – اپیزود Q & A)

بهترین فیلمنامه مجموعه‌های تلویزیونی کمدی: تینا فی و تریسی ویگفیلد (30 راک، اپیزود آخرین ناهار)

بهترین فیلمنامه مجموعه‌های تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی: ابی مورگان (ساعت)

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی درام: جف دنیلز (اتاق خبر)

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی کمدی: جیم پارسونز (تئوری بیگ‌بنگ)

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی کوتاه یا فیلم‌های تلویزیونی: مایکل داگلاس (پشت شمعدان)

بهترین بازیگر زن نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی درام: کلیر دینز (هوم‌لند)

بهترین بازیگر زن نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی کمدی: جولیا لوئیس – دریفوس (ویپ)

بهترین بازیگر زن نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی: لورا لینی (سی بزرگ)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مجموعه‌های درام: بابی کاناویل (امپراطوری پیاده‌رو)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مجموعه‌های تلویزیونی کمدی: تونی هیل (ویپ)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مجموعه‌های تلویزیونی کوتاه یا فیلم‌های تلویزیونی: جیمز کرامول (داستان ترسناک آمریکایی)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل مجموعه‌های تلویزیونی درام: آنا گان (بریکینگ بد)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل مجموعه‌های تلویزیونی کمدی: مریت ویور (پرستار جکی)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل مجموعه‌های تلویزیونی کوتاه یا فیلم‌های تلویزیونی: الن برستین (حیوانات سیاسی)


به‌روزرسانی 32 – ساعت 06:43: لحظاتی پیش آخرین جایزه شصت و پنجمین دوره مراسم امی هم اهدا شد و مجموعه تلویزیونی بریکینگ بد در حضور رقبایی چون داون‌تاون ابی، بازی تاج و تخت، هوم‌لند، خانه پوشالی و مَد مِن، جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی درام را از آن خود کرد.

به‌روزرسانی 31 – ساعت 06:38: مجموعه تلویزیونی خانواده مدرن جایزه بهترین مجموعه تلویزیونی کمدی را دریافت کرد.

به‌روزرسانی 30 – ساعت 06:31: پشت شمعدان مسلماً موفق‌ترین اثر در میان فیلم‌های تلویزیونی و مجموعه‌های کوتاه بود و این موفقیت لحظاتی پیش با دریافت جایزه بهترین مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی تکمیل شد.

به‌روزرسانی 29 – ساعت 06:28: در یکی از پرستاره‌ترین رشته‌های این دوره، مایکل داگلاس برای بازی در فیلم پشت شمعدان موفق شد در حضور مت دیمن، آل پاچینو، بندیکت کامبریچ و توبی جونز، جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مجموعه‌های کوتاه یا فیلم تلویزیونی را به دست آورد.

به‌روزرسانی 28 – ساعت 06:24: تنها چهار جایزه دیگر باقی مانده است: بهترین بازیگر مرد مجموعه‌های کوتاه یا فیلم‌های تلویزیونی، بهترین مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی، بهترین مجموعه کمدی و بهترین مجموعه درام

به‌روزرسانی 27 – ساعت 06:19: استیون سودربرگ برای کارگردانی فیلم تلویزیونی پشت شمعدان‌ جایزه بهترین کارگردانی یک مجموعه تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی را تصاحب کرد. دیوید ممت و جین کمپیون مشهورترین رقبای او به شمار می‌رفتند. الن برستین هم برای بازی در فیلم حیوانات سیاسی، جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل مجموعه‌های کوتاه یا فیلم‌های تلویزیونی را دریافت کرد.

به‌روزرسانی 26 – ساعت 06:05: بهترین متن یک مجموعه تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی، در حضور فیلمنامه‌نویسان مشهوری چون دیوید ممت و جین کمپیون، به ابی مورگان برای ساعت رسید. جیمز کرامول هم برای بازی در «داستان ترسناک آمریکایی» جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در یک مجموعه تلویزیونی کوتاه یا فیلم تلویزیونی را دریافت کرد.

به‌روزرسانی 25 – ساعت 05:55: هیدی کلام و تیم گان برای میزبانی برنامه RUNAWAY PROJECT جایزه بهترین میزبانی برنامه واقع‌گرا یا مسابقه واقع‌گرا را دریافت کردند. جایزه بهترین برنامه واریته هم به برنامه گزارش کولبرت تعلق گرفت. این به معنی پایان سلطنت ده‌ساله برنامه «شو روزانه» در بخش بهترین برنامه واریته بود.

به‌روزرسانی 24 – ساعت 05:40: جایزه بهترین کارگردان مجموعه‌های واریته به دان روی کینگ برای مجموعه شنبه‌شب به صورت زنده و جایزه بهترین فیلمنامه مجموعه‌های واریته به مجموعه گزارش کولبرت رسید.

به‌روزرسانی 23 – ساعت 05:31: دیوید فینچر برای کارگردانی اپیزود اول مجموعه خانه پوشالی جایزه بهترین کارگردانی مجموعه تلویزیونی درام را دریافت کرد. فینچر در سالن حضور نداشت تا جایزه‌اش را دریافت کند.

به‌روزرسانی 22 – ساعت 05:27: کلیر دینز برای دومین سال پیاپی برای بازی در مجموعه هوم‌لند، جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی درام را به خود اختصاص داد. ورا فارمیگا، رابین رایت، کری واشنگتن و الیزابت ماس از جمله رقبای مشهور او در این رشته بودند.

به‌روزرسانی 21 – ساعت 05:25: انتخاب جف دنیلز به عنوان بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی درام، هنوز اعلام نشده، باعث واکنش‌های ضد و نقیضی در شبکه‌های اجتماعی شده است.

به‌روزرسانی 20 – ساعت 05:13: در حضور نامزدهای مهمی چون برایان کرنستن برای بریکینگ بد، کوین اسپیسی برای خانه پوشالی و دیمین لوییس برای هوم‌لند، این جف دنیلز برای مجموعه اتاق خبر بود که جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی درام را تصاحب کرد.

به‌روزرسانی 19 – ساعت 05:10: بابی کاناویل برای بازی در مجموعه تلویزیونی امپراطوری پیاده‌رو برنده جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مجموعه‌های درام شد. آرون پل برای بریکینگ بد و ماندی پتنکین برای هوم‌لند از جمله رقبای جدی او بودند.

به‌روزرسانی 18 – ساعت 05:00: مسابقه «صدا» برنده جایزه بهترین برنامه مسابقه واقعی (REALITY COMPETITION) شد.

به‌روزرسانی 17 – ساعت 04:49: آنا گان برای بازی در مجموعه بریکینگ بد جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل مجموعه‌های تلویزیونی درام را تصاحب کرد. در حالی که این جایزه در دو سال گذشته به مگی اسمیت برای بازی در دو فصل اول مجموعه داون‌تاون ابی رسیده بود.

به‌روزرسانی 16 – ساعت 04:47: جایزه بهترین فیلمنامه مجموعه تلویزیونی درام به هنری برامل برای مجموعه هوم‌لند (اپیزود Q & A) رسید. آیا هوم‌لند در حضور رقبای سرسختش امسال هم می‌تواند فاتح بزرگ امی باشد؟

به‌روزرسانی 15 – ساعت 04:37: لورا لینی برای بازی در c بزرگ، در رقابت با جسیکا لنگ، هلن میرن، سیگورنی ویور و الیزابت ماس، جایزه بهترین بازیگر زن در یک فیلم تلویزیونی یا مجموعه کوتاه را دریافت کرد.

به‌روزرسانی 14 – ساعت 04:18: جیم پارسونز (تئوری بیگ‌بنگ) با پشت سر گذاشتن رقبایی چون الک بالدوین، جیسن بیتمن و دان چیدل، جایزه بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی کمدی را به خود اختصاص داد. این سومین جایزه امی است که پارسونز برای بازی در تئوری بیگ‌بنگ به دست می‌آورد.

به‌روزرسانی 13 – ساعت 04:16: گیل مانکوسو برای کارگردانی اپیزود بازداشت از مجموعه تلویزیونی خانواده مدرن، جایزه بهترین کارگردانی مجموعه‌های تلویزیونی کمدی را به دست آورد.

به‌روزرسانی 12 – ساعت 04:14: جولیا لوئیس – دریفوس برای بازی در مجموعه تلویزیونی ویپ، جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی مجموعه‌های تلویزیونی کمدی را در حالی دریافت کرد که رقبایی چون تینا فی و لورا درن داشت.

به‌روزرسانی 11 – ساعت 04:04: رابین ویلیامز با حضور بر روی سن، یاد جاناتان وینترز، بازیگر قدیمی مجموعه‌های تلویزیونی که چند ماه قبل در 87 سالگی درگذشت را گرامی داشت. او یک بار در سال 1991 برنده جایزه امی به عنوان بهترین بازیگر مرد نقش مکمل یک مجموعه تلویزیونی کمدی شده بود.

به‌روزرسانی 10 – ساعت 04:00: تونی هیل برای بازی در مجموعه ویپ، جایزه امی بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در یک مجموعه تلویزیونی کمدی را به خود اختصاص داد.

به‌روزرسانی 9 – ساعت 03:57: جایزه بهترین فیلمنامه برای یک مجموعه تلویزیونی کمدی به تینا فی و تریسی ویگفیلد برای مجموعه 30 راک (اپیزود آخرین ناهار) رسید.

به‌روزرسانی 8 – ساعت 03:56: سخنرانی مختصر مریت ویور، همه را شوکه کرد: «از همه شما متشکرم… من باید بروم. خداحافظ!»

به‌روزرسانی 7 – ساعت 03:51: اولین جایزه،‌ بهترین بازیگر زن نقش مکمل در یک مجموعه تلویزیونی کمدی، به مریت ویور برای مجموعه پرستار جکی رسید. سوفیا ورگارا و جولی براون (هر دو برای مجموعه خانواده مدرن)، جین کراکووسکی برای 30 راک و ماییم بیالک برای تئوری بیگ‌بنگ از جمله رقبای جدی ویور به شمار می‌رفتند.

به‌روزرسانی 6 – ساعت 03:33: با اتمام مسابقه، شصت و پنجمین دوره مراسم امی تا لحظاتی دیگر آغاز خواهد شد.

به‌روزرسانی 5 – ساعت 03:32: تهیه‌کننده اجرایی مراسم اعلام کرد شاید به دلیل پخش یک مسابقه فوتبال در شبکه CBS و به خاطر این که مسابقه هنوز به پایان نرسیده، مراسم با اندکی تأخیر آغاز شود.


به‌روزرسانی 4 – ساعت 03:14: کیت هرینگتون، بازیگر نقش جان اسنو در سریال بازی تاج و تخت، در مراسم فرش قرمز:

alt

به‌روزرسانی 3 – ساعت 03:06: دیمین لوییس، بازیگر مرد اصلی مجموعه هوم‌لند که سال گذشته جوایز امی و گلدن‌گلوب بهترین بازیگر مرد سریال درام را به خود اختصاص داد، با سری تراشیده در مرکز تصویر مشخص است.

alt

به‌روزرسانی 2 – ساعت 02:55: برایان کرانستن، بازیگر اصلی سریال محبوب بریکینگ بد و یکی از بخت‌های اصلی کسب جایزه، در مراسم فرش قرمز. او برای بازی در چهار فصل قبلی بریکینگ بد، 3 جایزه امی دریافت کرده است.

alt

به‌روزرسانی 1 – ساعت 02:29 بامداد: دقایقی است که مراسم فرش قرمز شروع شده است. تصویر زیر که دقایقی پیش در فضای مجازی منتشر شده، مندی پاتینکین، بازیگر سریال مشهور هوم‌لند را در مراسم فرش قرمز نشان می‌دهد.

alt

کافه‌سینما

دیدگاهتان را ثبت کنید