خانه / سینما / دیالوگ برگزیده کافه سینما از سخنان وزیر ارشاد در جلسه معارفه با هنرمندان: تولید ارزش و ارزش گذاری در مسیر صنعتی شدن اتفاق می افتد / گزارش کافه سینما را بخوانید + شرح مظلومیت سینما به دلیل اختلافات داخلی در این جلسه

دیالوگ برگزیده کافه سینما از سخنان وزیر ارشاد در جلسه معارفه با هنرمندان: تولید ارزش و ارزش گذاری در مسیر صنعتی شدن اتفاق می افتد / گزارش کافه سینما را بخوانید + شرح مظلومیت سینما به دلیل اختلافات داخلی در این جلسه

کافه سینما- لحظاتی پیش جلسه معارفه وزیر ارشاد با هنرمندان برگزار شد. به گزارش خبرنگار کافه سینما، اتفاق اصلی در این جلسه، حضور طیف های مختلف هنرمندان به خصوص در حوزه سینما بود. از سینماگران مستقل تا وابستگان به حوزه هنری و ارشاد و خانه سینما، همه در این جلسه حضور داشتند. اما سینماگران غریب مجلس بودند. هیچ نماینده ای از سوی آن ها روی سن نرفت که می توان این اتفاق را به اختلاف های درونی سینماگران نسبت داد. که حضور نماینده ای را از میان آن ها ناممکن می ساخت.

اما دیالوگ برگزیده کافه سینما از این جلسه، مربوط می شود به این نقل قول از وزیر که گفت: مسیر سینمای ایران باید به سمت صنعتی شدن برود. و در این مسیر نمی توان از تولید آثار درجه دو و سه جلوگیری کرد. چون ساخت آثار درجه یک در چنین روندی صورت خواهد گرفت. علی جنتی در ادامه از تاریخ شعر ایران مثال آورد که حافظ و سعدی، هر دو از طریق سروده شدن صدها هزار بیت شعر با کیفیت های گوناگون متولد شده اند.

کافه سینما از این گفته های وزیر ارشاد در مسیر صنعتی شدن سینمای ایران استقبال می کند. اگر این ایده عملی شود، دیگر نمی توان به بهانه ی تولید آثار بهتر، اعمال سلیقه کرد و سینما را به گروه ها و ارزش های خاص منتسب کرد تا به بهانه ی ارزش گذاری، از مسیر معمول و مردمی که به بروز استعدادهای درجه یک از میان عموم مردم ایران منتهی می شود، دورش کنند. و به سمت منافع شخصی ببرند. درباره این اظهار نظر نغز، در روزهای آینده بیشتر خواهیم نوشت. 

کافه سینما

دیدگاهتان را ثبت کنید