خانه / تکنولوژی / بدون در خطر انداختن اطلاعات شخصی‌تان از اینترنت استفاده کنید

بدون در خطر انداختن اطلاعات شخصی‌تان از اینترنت استفاده کنید

ما روز‌ به روز بیشتر به سمت آنلاین شدن زندگی‌مان می‌رویم و همین امر خطر بزرگی برای اطلاعات شخصی‌مان به حساب می‌آید. Abine، یک شرکت حفظ حریم خصوصی آنلاین، دریافته‌ است که سه چیزی که حفاظتشان برای کاربران بیشترین اهمیت را دارد ایمیل، شماره تلفن و اطلاعات کارت اعتباری است. با وجود اینکه راه‌های مختلفی برای حفاظت از این اطلاعات وجود دارد اما Abine تلاش کرده است این سه مورد را در MaskMe در کنار هم قرار دهد.

maskme_1.jpg

MaskMe افزونه‌ای برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس است که آدرس ایمیل، شماره تلفن و حتی شماره کارت اعتباری مجازی ارائه می‌کند. به این ترتیب می‌توانید با ایمیل یکبار مصرف خود در سرویس‌ها ثبت نام کنید و اگر از سرویس خوشتان نیامد ایمیلتان را دور بیندازید. MaskMe این مشخصه را با جمله “دکمه لغو اشتراکی که همیشه کار می‌کند” توصیف می‌کند.

طبق گزارشات DataLossDB، در سال ۲۰۱۳ میلادی در سطح جهان ۵۰۰ مورد نفوذ به اطلاعات شخصی و در سال ۲۰۱۲ میلادی  ۱۶۱۲ واقعه از این دست رخ داده است. هر قدر هم که در مورد حفاظت از اطلاعات آنلاین‌مان وسواس داشته باشیم، باز هم محدودیت‌هایی داریم که درز اطلاعاتمان به بیرون را ممکن می‌سازند. MaskMe سعی دارد از این امر جلوگیری کند.

منطق پشت این افزونه بسیار ساده است. وقتی هیچ داده آنلاینی نداشته باشید، چیزی هم برای از دست دادن ندارید. یا اینکه وقتی یک شرکت ایمیل یا شماره کارت اعتباری شما را نداشته باشد نمی‌تواند گمش کند.

نسخه ویژه این افزونه کار مشابهی را درباره شماره تلفن و شماره کارت اعتباری انجام می‌دهد. با دریافت ماهیانه ۵ دلار، MaskMe برای کاربرانش کارت اعتباری مجازی می‌سازد که با شماره واقعی کارت اعتباری‌شان در ارتباط است. با این کار شرکت‌‌ها هرگز شماره واقعی کارت اعتباری شما را نخواهند داشت و ارائه دهنده کارت اعتباری‌تان هم تنها یک تراکنش پرداخت در Abine را میبیند. در ضمن به محض اینکه کارتان با وب‌سایت تمام شد می‌توانید این شماره مجازی را دور بیندازید.

همین رویه در مورد شماره تلفن هم جواب می‌دهد. افزونه یک شماره مجازی برایتان می‌سازد که می‌توانید آن را به فروشگاه‌های آنلاین بدهید و هر زمان که خواستید این شماره را از بین ببرید. شرکت سازنده افزونه اپلیکیشن اندروید و iOS این افزونه را نیز ساخته است که استفاده از آن‌ها مستلزم ثبت نام ویژه است. اپلیکیشن  آی‌او‌اس این قابلیت اضافه را نیز دارد که از این شماره برای تماس تلفنی هم استفاده کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید