خانه / تکنولوژی / اسمارت فون / باج میلیونی نوکیا برای لو رفتن کلید رمزگذاری سیمبین

باج میلیونی نوکیا برای لو رفتن کلید رمزگذاری سیمبین

قبل از اینکه بر بازار موبایل گوشی های اندرویدی و آیفون سلطه داشته باشند نوکیا با گوشی های موفق خود با سیستم عامل سیمبین پادشاهی می کرد و اما ا گویا این پادشاهی چالش‌های خود را داشته است ، با باج میلیونی نوکیا !

در سال‌ 2007 نوکیا با گوشی هایی مثل  N95 در بازارسلطنت می‌کرد که  سیستم‌عامل سیمبین بهره می‌ برد. اما براساس اطلاعات منتشر شده، گویا در آن زمان یک هکر موفق به یافتن کد رمزگذاری  سیستم‌عامل سیمبین شده و  شروع به باج گیری از نوکیا کرده است.

هنوز اطلاعاتی در مورد نحوه‌ی یافتن این کد منتشر نشده است، اما چیزی که مشخص است، دریافت میلیون‌ها یورو از طریق تهدید به انتشار این کد امنیتی است. درصورتی که این کد امنیتی منتشر شده بود، نوکیا قادر به جلوگیری از نصب و استفاده از نرم افزار های تایید نشده نبوده و در این‌صورت شاهد انتشار نرم‌افزار‌های مخرب بی‌شماری برای سیمبین بودیم.

رویترز و MTV News هر دو تایید کرده‌اند که نوکیا با پرداخت این مبلغ موافقت کرده و در مقابل این فرد نیز طی توافقی دو طرفه متعهد شده تا از این کد سواستفاده‌ای نکند.  اما این فرد با دریافت پول درخواستی، فرار کرده و هنوز کسی موفق به یافتن وی نشده است.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید