خانه / تکنولوژی / اینستاگرام با ناسا به فضا می‌رود

اینستاگرام با ناسا به فضا می‌رود

اینستاگرام حالا به جایی می‌رود که قبلا هیچ کدام از نرم‌افزارهای اشتراک‌گذاری تصویر نرفته‌اند. روز پنجم سپتامبر (۱۴شهریور)، ناسا اعلام کرد که یک حساب کاربری رسمی جدید روی این سرویس متعلق به فیسبوک ایجاد می‌کند که در آن تصاویری از زمین، تصاویر تاریخی ماه، و تصاویر مشابهی نمایش داده خواهد شد. ایجاد این سرویس با راه‌اندازی کاوشگر اتمسفر و گرد و غبار محیط زیست ماه (LADEE) همزمان خواهد بود که شب جمعه به پرواز در آمده است.

113243559-645x250.jpg

دبیر مطبوعاتی ناسا در بیانیه‌ای گفت:

ما دائما به دنبال گسترش ارائه دستاوردهای خود در رسانه‌های اجتماعی هستیم که شامل ابزارهایی است که به بهترین شکل داستان ناسا در اکتشاف‌ها را تعریف کند. اینستاگرام دارای کاربران مشتاقی است که گرسنه عکس‌های تازه و هیجان‌آور هستند. ما معتقدیم که باید برخی از جذاب‌ترین تصاویر داخل و خارج از سیاره را منتشر کنیم و نمی‌توانیم برای تعامل با کاربران اینستاگرام صبر کنیم.

در زمانی که همه سفینه‌های فضایی بازنشست شده‌اند و ما با زل زدن به آسمان و امیدواری برای سفر تجاری مقرون به‌صرفه به فضا باقی مانده‌ایم،‌ ناسا می‌خواهد مطمئن شود که ما آن را فراموش نمی‌کنیم.

33bc3dce16e511e3952222000ae912d7_7.jpg

طبیعتا آژانس فضایی عکس‌های بسیاری برای به اشتراک‌گذاری دارد که لزوما درباره یک وسیله نقلیه فضایی که در فضا منفجر می‌شود نیست. تعجب آور نخواهد بود که تصاویر الگوهای آب و هوایی گرفته شده توسط ماهواره‌ها،‌ جنبش‌های روی زمین،‌ تصاویری از ایستگاه فضایی بین‌المللی، تلسکوپ هابل‌ و شاید تصاویر منظره‌های دست اولی که فضانواردان می‌گیرند را ببینیم.

نگران نباشید،‌ این تنها مختص به عکس‌های ماه یا تمام چیزهای سرگرم کننده‌ای که در فضا می‌بینید نیست. ناسا وعده داده است که در این حساب اینستاگرام “یک چشم‌اندار جامع را با به اشتراک گذاشتن عکس‌ها و ویدئوهای جدید و تاریخی فراهم کند.”

تا کنون حساب کاربری ناسا هفت عکس را ارسال کرده است و دارای بیش از ۳۵۰۰۰ دنبال‌کننده است.

دیدگاهتان را ثبت کنید