خانه / تکنولوژی / ایران اپس، فروشگاهی برای اپلیکیشن‌های اندروید

ایران اپس، فروشگاهی برای اپلیکیشن‌های اندروید

یکی از معتبرترین منابع انتشار برنامه‌های اندرویدی در سراسر دنیا بهره گیری از اپ استورها است. اپ استورها با استفاده از زیرساخت خود سعی بر ارائه خدماتی دارند تا نیاز کاربران را در هر کجای دنیا نسبت به دریافت اپلیکیشن‌های تلفن همراه مرتفع نمایند. در این میان در کشور ایران نیز اپ استورهای اندرویدی به فعالیت می‌پردازند که هرکدام قوانین و شیوه‌های خاصی را در برخورد با کاربران و توسعه دهندگان و همچنین ارائه سرویس‌های خود دنبال می‌نمایند. عمر این اپ ساتورها در کشور از چهار سال گذشته تا به امروز ادامه داشته است.

ایران اپس

با ورود روز افزون تلفن‌های هوشمند به بازار داخلی و افزایش کاربران اندرویدی اپ استور جدیدی نیز پا به این عرصه گذاشته که نوع و کیفیت ارائه خدمات آن سبب شده است تا تعاریف زیادی از آن را در گوشه و کنار شنیده شود.

ایران اپس، اپ استوری هوشمند و به روز

اپ استور اندرویدی ایران اپس از شب یلدای سال گذشته فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است و اتفاقاتی که در این اپ استور شکل گرفته است سبب شده این اپ استور در مدت زمان کوتاه تقریبا شش ماهه با رشد قابل توجهی مواجه گردد. استقبال بش از نیم میلیون کاربر در مدت زمانی پنج ماهه سبب شده تا این موضوع مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

رابط کاربری سبک

در اولین نکته ای که پس از دریافت ایران اپس با آن مواجه خواهید شد، سبک بودن این اپ استور و رابط کاربری آن است که با بهره گیری از رنگ‌هایی ملایم و سبک علاوه بر اینکه پردازنده تلفن هوشمند شما را اشغال نمی‌نماید بتوانید به سادگی در میان هزاران برنامه اندرویدی در دسته بندی‌های متنوع و ایرانیزه شده به جستجو برنامه‌های دلخواه خود بپردازید.

هزاران هزار برنامه اندرویدی در یک اکوسیستم

موضوعی که در این اپ استور بسیار مشهود است، تعداد بسیار بالای برنامه‌های اندرویدی است، به گونه‌ای که عملا برنامه اندرویدی نیست که شما به آن نیاز داشته باشید و در ایران اپس به آن دست پیدا نکنید. تعداد بسیار بالای برنامه‌های اندرویدی این اپ استور عملا شما را از استقاده از گوگل پلی نیز بی نیاز می‌نماید.

iranapps-2.jpg

به روزترین اپ استور

ایران اپس در مقایسه و بررسی آن با دیگر اپ استورها در ارائه به روز رسانی ها و آپدیت برنامه ها عملا بسیار سریعتر عمل می‌نماید، مقایسه بسیار ساده آن تست ساده‌ایست که در مشاهده تعداد برنامه‌های آماده به روز رسانی در این اپ استور با دیگر اپ استورهای داخلی می‌توان مشاهده نمود.

روش‌های گوناگون در پرداخت

یکی از موضوعاتی که کاربران ایرانی با آن مواجه هستند بحث پرداخت هزینه برنامه‌هایی است که به صورت غیر رایگان عرضه شده‌اند. ایران اپس با ارائه سرویس کیف پول همراه سعی نموده است تا خدمات خود را در جهت تسهیل فرآیندهای خرید نیز گسترش دهد و به طور خلاصه، تنها کافیست حساب کاربری خود را در ایران اپس یک بار شارژ نمایید و بعد از آن به راحتی از کیف پول ایران اپس بدون وارد نمودن مجدد اطلاعات کارت به خرید بپردازید. البته سرویس پرداخت آنلاین ایران اپس نیز فرآیند خرید برنامه‌های مورد نیاز غیر رایگان را نیز تسهیل نموده است. گفته می‌شود به زودی سرویس‌های پرداخت از طریق USSD و پرداخت از طریق قبض تلفن نیز به ایران اپس اضافه خواهد شد.

سرویس پرداخت درون برنامه‌ای

سرویس پرداخت درون برنامه ای ایران اپس به توسعه دهندگان ایرانی این امکان را می‌دهد تا نسبت به طراحی و تولید اپلیکیشن‌هایی اقدام نمایند که درون آن یک جریان خرید و فروش نیز وجود دارد. استفاده از این سرویس‌ها بسیار آسان و مفهومی بوده و البته این اپ استور سعی نموده تا در بخش پنل توسعه دهندگان با ارائه مثال‌هایی و در سه گام، توسعه دهندگان را در هماهنگ سازی این سرویس با اپلیکیشن خود یاری نماید. همچنین یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این سرویس که برای اولین بار توسط این اپ استور منتشر شده است، امکان درج اپلیکیشن دارای سرویس پرداخت درون برنامه ای و تست برنامه در داخل پنل توسعه دهندگان است، بدین صورت توسعه دهنده قبل از آنکه برنامه خود را منتشر نماید می‌تواند به راحتی به تست و آزمایش عملکرد برنامه خود بپردازد. همچنین سرویس پرداخت درون برنامه ای ایران اپس درارای ماژول جدیدی است که توسط آن تولید کنندگان بازی‌های تلفن همراه نیز می‌توانند با استفاده از قابلیت پرداخت درون برنامه ای (خرید سکه در داخل بازی و …) به برنامه خود اضافه نمایند.

پنل توسعه دهنده منظم و بسیار دقیق

بخش پنل توسعه دهندگان این اپ استور به گونه ای طراحی شده است که به طور دقیق اطلاعاتی را در اختیار توسعه دهنده قرار دهد که بتواند در تصمیم گیری های بعدی جهت ارائه به روز رسانی برنامه های خود اقدام نماید. اطلاعاتی از قبیل اینکه برنامه تولیدی چه تعداد نصب فعال دارد و چه تعداد اقدام به حذف برنامه نموده اند و تمامی این آمارها در حالت های مختلفی از نمودارها نمایش داده می‌شوند.

دیدگاهتان را ثبت کنید