خانه / تکنولوژی / استیو بالمر پذیرفت مایکروسافت تبلت‌های Surface RT زیادی تولید کرده است

استیو بالمر پذیرفت مایکروسافت تبلت‌های Surface RT زیادی تولید کرده است

استیو بالمر، مدیر‌عامل مایکروسافت قبول کرد که آن‌ها تعداد بسیار زیادی تبلت سرفیس تولید کرده‌اند و این دستگاه ویندوزی به فروش زیادی که انتظارش را داشته‌اند نرسیده است. طی مراسمی در هفته گذشته، استیو بالمر و کوین ترنر مدیر اجرایی ارشد مایکروسافت درباره ۹۰۰ میلیون دلار کاهش کلی درآمد اخیر حاصل از کم کردن قیمت اولیه فروش مربوط بهSurface RT که برآمد فروش ضعیف و سرمایه‌گذاری زیاد بوده، صحبت کردند.

Steve-Ballmer-surface.jpg

بالمر با اشاره به فروش ضعیف سرفیس گفت :“ما کمی بیشتر از آنچه که قادر به فروشش بودیم دستگاه ساختیم.”مدیر‌عامل مایکروسافت ۳۰ درصد کاهش قیمت اخیر این محصول را برای بهبود فروش لازم دانست.

اگر این خبر به حد کافی بد نبود، اخبار بدتری هم برای مایکروسافت در بازار وجود داشت. بالمر سخنانش را ادامه داد تا تصدیق کند ویندوز ۸ نیز از زمان عرضه تا کنون نتوانسته به فروش خوبی دست یابد. مدیر‌عامل مایکروسافت با اشاره به گوشی‌های موبایل، تبلت‌ها و کامپیوترها افزود: “نتوانستیم به تعداد دلخواهمان دستگاه‌های ویندوزی بفروشیم”.

با این همه، هنوز هم نور امیدی، هم برای مایکروسافت و هم برای طرفداران تبلت وجود دارد. به گزارش Verge بالمر تایید کرده است که مایکروسافت مشغول بررسی تبلت‌های سرفیس جدید است. خیلی‌ها معتقدند غول ردموند در حال حاضر مشغول بررسی تبلت‌های جدید با پردازنده کوالکام اسنپدراگون ۸۰۰ است.

دیدگاهتان را ثبت کنید