خانه / سینما / استقبال "کافه سینما" از مواضع اعلام شده رییس سازمان سینمایی: اقتصاد بخش خصوصی، توجه دولت به زیرساخت‌ها و سالن‌های سینما و اصناف مردمی، و سیر طبیعی ساخت فیلم خوب از طریق تولید عمومی: این‌ها بحث اصلی "کافه سینما" در ماه‌های اخیر هم هست / آیا عملی می‌شود؟

استقبال "کافه سینما" از مواضع اعلام شده رییس سازمان سینمایی: اقتصاد بخش خصوصی، توجه دولت به زیرساخت‌ها و سالن‌های سینما و اصناف مردمی، و سیر طبیعی ساخت فیلم خوب از طریق تولید عمومی: این‌ها بحث اصلی "کافه سینما" در ماه‌های اخیر هم هست / آیا عملی می‌شود؟

کافه سینما- ساعاتی پیش حجت‌الله رییس سازمان سینمایی در خانه سینما حضور یافت و با هنرمندان و اصحاب رسانه درباره مواضع سازمان سینمایی در دور تازه مسیولیت‌اش، سخن گفت؛ که گزارش‌اش را در پست‌های مختلف کافه سینما خواندید. ایوبی با اشاره به مثالی درباره تاریخ شعر ایران، به ساخت فیلم خوب از مسیر طبیعی تولید اقتصادی انبوه سخن گفت، از گسترش بخش خصوصی در سینمای ایران گفت و بر سرمایه‌گذاری دولت در زیرساخت‌ها -و نه تولید فیلم به اصطلاح فاخر- تاکید کرد. او همچنین از حضور کلیه‌‌ی گروه‌های سینمایی زیر چتر خانه‌ی سینما گفت. یک نهاد به گفته ایوبی، صنفی که مشکل‌اش سیاسی نیست و باید قدرتش را از اصناف به عنوان نشانه و نماد مردم‌سالاری بگیرد، که به گفته او، اقتدار کشور با حضور مردم تامین می‌شود.

این‌ها همه مواضع کافه سینما در ماه‌های گذشته بوده، و تاکید داریم که حرکت در این مسیرها، به خیر مردم و سینمای کشور است. امیدواریم این ایده‌های اجتماعی سیاسی، با قدرت ادامه پیدا کند و از مرحله حرف بگذرد و به اجرا دربیاید. هر چند اجرای این ایده‌ها با برخورد گروه‌ها و تزاحم منافع عده‌ای رو به رو خواهد بود. اما ارزش‌اش را دارد. پای در مسیر خیر و صلاح مردم و مملکت بگذاریم، کمک هم می‌رسد.

دیدگاهتان را ثبت کنید